Vyhledat
  • Kami

Moje cesta s jógou

Aktualizace: led 7

Dnes bych ráda posdílela mojí cestu s jógou, své vlastní vjemy a proč jsem

se rozhodla pro učitelský kurz.


Hýbu se už od malička. Začala jsem gymnastikou, pokračovala s fitness aerobicem, ale vždycky jsem chtěla tančit a to jsem také dělala už od mládí, i když to na začátku bylo spíš stále fitness. Tuto pasáž, ale přeskočím, protože dnes je téma JÓGA! :) Během tanečních lekcí a workshopů jsem byla vždycky zvyklá se protahovat, už jako malá na gymnastice. Na svých prvních lekcí jógy jsem se divila, proč má všechno nějaký název - v hlavně jsem si říkala, vždyť tohle je normální strečink? Proč utonokanásána a blablanásána. No nic a tak to má asi nějaký důvod. Tím chci říct, že protahování je součástí mého takřka 3/4 života, ale posledních pár let jsem přestala hrotit extrémy. Nějak mi to nezapadalo.


Cca tři roky jsem chodila pravidelně na Iyengar jógu, která je velice precizní (pro mě bych řekla rehabilitační), krásně mi rovnala všechny klouby a zasazovala tam, kam patří. Dávalo mi to a dává mi to smysl. Je to teda pěkná fuška! :) Co mi ale po nějaké době chybělo, byla větší práce s dechem a propojení dechu s pohybem. Chtěla jsem jít do větší hloubky v sobě. Také jsem slyšela od lektorky Vinayasa jógy na její lekci "ta Iyengar jóga je teda ale pěkná nuda!". Což mě docela překvapilo, protože já jsem se přitom nestihla nikdy moc nudit, protože je tam tolik akcí, na které se soustředit, aby se vše odehrálo správně a precizně. A to jsem velice akční a ohnivý typ... :-) Tož každý si přijde na své.

Ke konci roku 2017 jsem si řekla, že chci letět na Srí Lanku a najít si intenzivní jógový pobyt. Našla jsem jógový pobyt, který pořádali češi. Tentokrát to byla kundalini jóga, kterou jsem vůbec neznala, nikdy o ní neslyšela a když jsem viděla videa, tak jsem si říkala, co to je za divnou sektu ( he he ) a tak jsem to vypla a následovala svoje volání. Řekla jsem si, že je lepší to zažít než to hodnotit z videa, z kterého nemám prožitek. Volání bylo jasné. Bylo to výlet na poslední chvíli a všechno vyšlo skvěle (vlastně nemám ani jiné zkušenosti z mých nepromyšlených a rychlých plánů). Během intenzivních myslím 11 dnů jsem měla šanci do hloubky zjistit a ochutnat rozdíl klasické hatha jógy a kundalini yogy. Mým darem je skočit do něčeho, co vůbec neznám po hlavě --- z lekce: takže aplikujeme kořenový zámek (cože?), přidáme ke cviku dech ohně (co to je, prosím??).... Nijak zvlášť mi nevadilo, že z kundalini termínů a technik neznám vůbec nic. Hlavním důvodem, proč jsem si KY zamilovala bylo propojení fyzického cvičení s dechem, meditací a zpěv manter. Jó, zpěv manter, ten prostě zbožňuju. Vůbec jsem netušila, o čem zpíváme, ale dělalo mi to nesmírně dobře. Díky vibrujícímu zvuku a posvátnému textu vycházejícího z mého srdce se čistilo ledasco. (děkuji za to). Pro více fotek klikni na šipku.. :-)


Vstávalo se v 5:30 na ranní sadhanu, která trvá do 8:00. Odpoledne bylo další cvičení a večer před spaním výklad o KY plus meditace. Nikoho jsem na místě neznala, ale mým cílem bylo jít dovnitř do sebe tak jako tak. Věřím, že díky tomuto intenzivnímu seznámení jsem si tento styl jógy oblíbila. Cítila jsem, co všechno se děje v těle, mysli a hlavně na duši. A to není klišé. Některé dny jsem lítala na obláčku. Uvědomila jsem si, co dokáže dech. Co dokáže otevřít, vyléčit a jak moc je důležitý v našem každodenním fungování. Co dokáže zpěv a jak mi to otevírá srdce. Jak pláču vděčností a láskou, když zpívám. Už v tu dobu jsem si řikala, že půjdu do učitelského kurzu, abych se dozvěděla víc. Což jsem udělala 2 roky poté (v roce 2020). Během učitelského kurzu jsem měla spoustu procesů. Včetně toho, že se mi to vůbec nechtělo dělat, protože přišla korona krize a některé workshopy se přesunuly online. Mým záměrem bylo se dozvědět víc a to se také stalo. Když jsem sdílela ostatním budoucím učitelům po praktické zkoušce, že nechci učit, tak byli všichni překvapeni. Moje lekce měla úspěch. Pár měsíců poté se to změnilo. V meditaci mi přišlo během druhé vlny korony, že je čas sdílet a svítit lidem na cestu, pomáhat. Cokoliv co přijde během meditace, neberu na lehkou váhu... Vždycky když tento hlas následuji, vím, že je to správné.

Během učitelského kurzu KY přišlo spousta uvědomění jako třeba: "Je jedno, co děláš za jógu a za meditaci. Důležité je sdílet. Sdílet s lidmi. Sdílet i během jakéhokoliv procesu, mluvit o tom. Odhodit zábrany, otevřít své srdce dokořán, nečekat na potom. Sdílet. Milovat. Sdílet. Milovat. Sdílet a pouštět." "Následuj svou intuici. Když cítíš, že máš dělat něco jiného než se říká, že se má, tak to udělej. Když cítíš, že ve cvičení je napsáno, že máš sedět, ale ty u toho chceš tančit, tak tanči. Je to tvoje praxe a tvoje cesta k sobě." "Jsem žena. Žena je cyklická a každý den to má jinak. Každý den se cítí jinak. Buď s tím ve spojení a mužský princip (soustředění na výkon) přenech někomu jinému. I v józe". "Věř svému vedení víc než tomu, co si naplánuješ. Věř svému vedení a skupinové flow více než tomu, co jsi vymyslela za program. Teď je přítomnost a ta přináší své autentické dary. Důvěřůj."

Další: Duchovní jóga Tě naučí mnoho, ale není v tom všechno, co jako lidi "potřebujeme" k

růstu. Můžeš meditovat na otevřené srdce klidně rok, ale pokud nejsi schopna/schopen s láskou obejmout v realitě, nepomůže to. Balance is the key. Děkuji, že jste strávili svůj čas čtením o mé cestě s otevřenou myslí a srdcem. Každý máme svou cestu, která je autentická. Když jsem začala používat techniku sebe-dotazování, zjistila jsem svou věcí sama o sobě a o tom, proč dělám to, co dělám. A taky přestala dělat to, co chtěla moje mysl (např. být dobrá v tom a tom, protože ..) a dělala víc to, kam mě táhlo moje neviditelno. Přeji nám všem, ať umíme být v tichu. Přeji nám všem, ať nehledáme odpovědi venku, ale uvnitř.

Přeji nám to, co si přejeme my sami z našich neviditelných prostorů, ne mysli. S láskou


Kami

286 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kontaktuj mě

Máš více otázek? Napiš mi.

773-699-099
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

JSI TU SPRÁVNĚ... 

Reklamační řád

Obchodní podmínky

Ochrana osobních údajů

© 2020 made with Love by Kammi www.kammisworld.cz