Jak to všechno začalo?

Jmenuji se Kamila Dadoková. Jsem tanečnice, choreografka a majitelka taneční školy v Litoměřicích. Procestovala jsem spoustu míst, kde jsem se učila různé taneční techniky, především z odvětví street dance a contemporary. Dvakrát jsem se zastavila na Jamajce, kam mě zavály rytmy dancehallu. Dancehall se stal důležitou součástí mého života. Soustředila jsem se na profesionální přístup, kariéru, osobní růst a hlavně růst tanečníků v naší taneční škole, v které jsme se dostali z 0 členů na 300, vyhráli spoustu soutěží, nevyhráli spoustu soutěží, byli úspěšní i neúspěšní. Zde jsem zanechala ze sebe vše a veškeré své know-how posílám dál dalším učitelkám tance a studentům, kteří dále předávají zaseté semínko. Díky mým studentům jsem se naučila spoustu. Především JAK učit, vysvětlovat, lidský přístup, strategie učení, jak vést hodiny, jak komunikovat, jak nechat proudit tvoření bez plánování a vše s tím spojené.

Nastalo období v mém životě, kdy jsem se ptala, co dál. Co s tím vším, co jsem se naučila. Co chci? Co mě udělá šťastnou? Myslela jsem si, že kariéra. Že když začnu učit v zahraničí (což se začalo dít), tak to bude přesně ONO.
Od mých 24 let se sebe-vzdělávám v různých tématech. Už vím, jak se sama sebe ptát a jak přijít na to, kdy mi odpovídá srdce a kdy mi odpovídá ego. Po 12 letech (když nepočítám dalších xx let tréninku v pubertě), kdy jsem měla jasnou vizi NĚCO DOKÁZAT v tanci, se mi tato vize rozplynula jako pára nad hrncem. Vlastně úplně jednoduše.

Ke štěstí a radosti nepotřebujeme něco dokazovat. Ani sobě, ani nikomu jinému. Veškeré snaha “být viděna" nebo “být oceněna” pocházejí z neúplného srdce. Když je moje srdce naplněno, nepotřebuji nic. Nepotřebuji slávu, pochvalu, ani medaili. Protože vím, že to, co dělám, dělám z úplnosti sebe sama. Ten proces jako takový mi přináší radost. Ano, přinášel mi radost, ale stále tam bylo, že to něco mi vyřeší mé občasné vnitřní trápení. Nevidím slávu jako něco negativního… Vlastně teď jsem připravená být slavná jako nikdy (hahaha), ale nemám absolutně žádná očekávaní nebo touhy a představy, že mě to naplní..

Takže v mém dá se říct NEJ tanečním rozkvětu, kdy jsem měla krásně našlápnuto a lidé mě znali a spojovali si mě s tím, co dělám, zvali si mě na workshopy, jsem udělala krok zpátky. Hlavou je to k nepochopení :-) Je to jako když se “celý život” připravujete na zkoušku, učíte se roky a den před zkouškou si řeknete, že ji nepotřebujete a nepůjdete na ní. Jestli mi rozumíte..

Zpětně to vnímám jako velký transformační krok pro mě. Více jsem se zaměřila na vnitřní práci místo fyzické taneční práce. Místo toho mě zajímá přirozený pohyb mého těla a jak můžu propojít autentičnost s technikou. Jak se zdokonalovat a zároveň u toho neztratit sebe. Aby to nebyla jenom hra mysli, ale byla jsem to stále já a mé tělo přesně takové, jak se cítí. Prošla jsem a procházím různýma workshopama a mé vlastní již nabité know-how, jak se propojovat sama se sebou skrze tanec, mi hodně pomohly a pomáhají v každodenním životě. Tanec je můj život. Možná mě neuvidíte v televizi, ale možná vás moje forma předávání toho, co jsem si sama prošla, pomůže a něco se ve vás posune. A o to mi jde. To je mé poslání a dar. Probudit ve Vás něco, co už tam je, ale jen jsme to odřízli nebo poslali na dovolenou. Tanec je pro ženy přirozený a moc léčivý. Nezapomeňme na něj.

Co řikají ostatní?

Tanečnice a lektorka Klárka Marinovová

Kamču znám už dlouho. Poznaly jsme se, protože začínala vést taneční školu a já u Kamči tancovala. Předala mi něco, co navždy změnilo můj život k lepšímu. Dokázala vést tým, protože měla fantastický lidský přístup a hlavně empatii, díky které z nás neudělala jen skupinu tanečníků, ale jednu velkou rodinu, za což jsem jí nesmírně vděčná a vždycky budu! DĚKUJI.

Kamča je úžasná a velmi kreativní tanečnice, která má osobní přístup ke všem svým studentům. Roky zkušeností s technikou různých tančních stylů se projevují do jejího osobitého stylu a do její znalosti a vnímání pohybu jako takového. Tanec vnímá do hloubky nikoliv povrchově a dává do něj duši. Na jejich lekcích si nejen krásně zatančíš, ale pronikneš a více pochopíš sama sebe.

Lekce s Kamčou mi přinesly prostor pro vlastní kreativitu a podporu. Kamča dokáže vše srozumitelně vysvětlit a zároveň vyhecovat.

Studentka Eliška Švecová

Tanečnice Luci Slabochová

VZDĚLÁVÁNÍ

2020:

Cesta tančícího srdce (šamanské, dechové a terapeutické techniky)
2020: Kundalini Yoga Teacher Training

2015-2019:
Taneční pobyt v Los Angeles: Movement Lifestyle
Taneční pobyt na Jamajce 2x
Taneční pobyt v New Yorku xxx-krát
Pravidelné workshopy v ČR

Dříve:
Taneční skupina EX pod vedením Svatky Kobzové
Gymnastická škola v Litoměřicích

kAM.jpg

Chceš mě pozvat na Tvou

akci jako lektorku

či mé vystoupení?

Kontaktuj mě a domluvíme se! :-)
Proč? Čti více.

scroll

Jak vypadají mé workshopy?

 Díky mému know-how z tanečního světa a různých tanečních stylů (dancehall, contemporary, hip hop, house dance) a intuitivního tance, jsem schopna vést lekce, kde se naučíš něco nového o svém vlastním těle a jak ho použít v tanci. Naučíš se "nástroje", které Ti pomohou být více kreativní a zároveň se budeš cítit krásně a budeš překvapený/a, co všechno Tvé tělo dokáže udělat už teď. Budeš překvapená/, jak to může být jednoduché.

  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • Twitter - White Circle
hrudník.jpg

CHCI DO TANEČNÍHO ONLINE PROGRAMU

JSI TU SPRÁVNĚ...